Navigace

Obsah

Blízké okolí - tipy na výlet

V okolí se nachází několik zajímavých míst a památek, které si jistě zaslouží zmínku na našich stránkách.

 

 

 • Přes Sychrov na Kocandu
  Rybník Sychrov Přes Sychrov na Kocandu

  Pro milovníky hlubokých lesů je vhodná cesta (žlutá značka, od Sychrova červená) k rybníku Sychrovu na Pustině, pak přijdeme na sedlo Hambalek, kde je starodávná hospoda Na Kocandě. Tato cesta je průběžnou trasou pro běžkaře a cyklisty ze Zborova – Háječku (602 m.n.m.), kteří z Kocandy pokračují přes Čečel ke konečnému cíli - Severomoravské Chatě. Odtud je jen kousek ke klášteru Mariánský kopec (Na Grulichu), který je na kopci nad městečkem Králíky. Ke klášteru vede silnice buď z Králík nebo z vesničky Orlice

  www.kraliky.eu 

   

 • Jelení, dančí a mufloní obory.                         
  fotogalerie z obory
  V podstatě přímo v obci se nacházejí dvě obory. Jedna z nich je určena k chovu jelenů, druhá k chovu dančí a mufloní zvěře. Při toulkách po okolí obce na ně určitě narazíte, protože přehlédnout se určitě nedají. 
   
 • Zborov
  Valouchova lípaSkiareál ZborovPanorama Jeseníků cestou do Klášterce a Zborova
  Od kostela po modré značce je možné dojít přes Rozsochu do Klášterce a Bohutína nebo krátkou procházkou do 2 km vzdáleného Zborova, odkud je nádherný výhled na celý hřeben Jeseníků. V zimním období je ve Zborově v provozu lyžařský vlek, vice na http://skiareal-zborov.unas.cz/ 


 

 • Štíty a Lázek
  Štíty - pohlednici možno zakoupit v infocentru Štíty

  Pěšky po modré značce 3,5 km vzdálené Štíty se v současné době nejvíce proslavily akrobatparkem olympijského vítěze Aleše Valenty, který můžete v letní sezoně navštívit. Přes Štíty rovněž můžete pokračovat na rozhlednu Lázek (714 m.n.m)s krásným výhledem na okolí, která je vyhledávaným cílem nejen cykloturistů.
  www.stity.cz 
  www.stitecko.cz
  www.acrobatpark.com 

  

 • Na Horách (Olšanská hora)   
  Celkový pohled  Olšanská hora
  tato osada byla trvale obydlena až do osmdesátých let min. století. Dodnes jsou Olšanská hora zajímavá původním kostelíkem, ve kterém je každoročně první listopadovou neděli hodová mše.

 

 

 • Jeseníky, Velké Losiny
  Jeseníky
  Horní Studénky je podhorská obec Jeseníků, proto je nutné nezapomenout tyto naše hory doporučit k návštěvě. Přes okresní město Šumperk se dostaneme buď na Skřítek, Červenohorské sedlo nebo přes Hanušovice na Ramzovské Sedlo, ze všech tří míst je ideální startovací bod pro pěší tůry, kolo nebo běžky snad do všech koutů Jeseníků.                                                                                                              

       www.rychleby-jeseniky.cz

 • Mezi ty místa, které rozhodně doporučujeme navštívit, patří nejvyšší hora Moravy Praděd (1492 m.n.m.), přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, Chatu na Šeráku, odkud je nádherný výhled do Polska na Otmuchowská jezera, za hezkého počasí jsou vidět Krkonoše i Beskydy. 

       www.dlouhe-strane.cz
       www.bonera.cz

 • Pro oddech či odpočinek můžeme doporučit návštěvu lázeňského města Velké Losiny, a to termálního koupaliště nebo ruční papírny, ale zejména pak návštěvu losinského zámku, který se nechvalně proslavil inkvizičními procesy a upalováním „čarodějnic“. www.losiny.cz
  www.lazne-losiny.cz
  www.velke-losiny.cz
 • Za zmínku ještě stojí i zastavení v lázních Karlova Studánka nebo Lázně Priessnitz ve městě Jeseník, hora Králický Sněžník (1423 m.n.m. nebo na úpatí orlických hor Suchý vrch s rozhlednou 1002 m.n.m. Nejen pro rodiny s dětmi doporučujeme navštívit  zrmědělský skanzen "U Havlíčků" se zooparkem v Rapotíně.
  www.skanzen-rapotin.unas.cz

      www.k.studanka.cz/